EDİTÖRDEN

29 Ocak 2020 10:09 Prof. Dr.E. Semih YALÇIN
Okunma
3047

Türkler, dünyanın en eski ve köklü milletlerinden biri olup engin bir tarihi ve kültürel mirasa sahiptir. Diğer milletler, belli bir alanda yaşadıkları hâlde, Türkler dünyanın çeşitli coğrafi bölgelerine göç ederek oralarda yurt edinmiş ve birçok devlet kuruşlardır. Türk milleti için en önemli sosyal müessese hiç şüphesiz ki devlettir.
Türklerde devlet kavramı, Türk tarihi ile beraber ortaya çıkmıştır. Göktürkler milleti, devletin kurucusu olarak kabul etmişlerdir. Bu sebeple milletin içinden çıkan devlet başkanı milleti korumakla, halkın hayatını düzenlemekle yükümlüdür. Yani Türkler, “hizmet devleti” anlayışına sahiptirler. Asırlar öncesinden gelen bu gelenek günümüzde de devam etmektedir. Milletimizin genetik kodlarını değiştirmek isteyen mihraplar 15 Temmuz hain FETÖ darbe girişimi ile başlattıkları açık saldırının milletimizin kendisi tarafından durdurulmasıyla hezimete uğramıştır. Devlet ve millet aklı çalışmakta hizmet devleti anlayışı ile devam etmektedir. Yeri ve zamanı geldiği zaman Türk devleti bu ve bunun gibi hainlere hak ettikleri cevabı vermiştir vermeye de devam edecektir. Bunların beslendiği kaynak aynıdır ve bu kaynağın da sonu çok yakındır.
Sayın Genel Başkan’ımız Devlet Bahçeli,“FETÖ’nün siyasi ayağının üzerine gidilmesi gerekir.” açıklaması ile yine gündemi belirleyerek bilgeliğini ve büyük devlet adamlığını bir defa daha sergilemiştir. Bu konuda siyasi manevra içerisinde olan herkes bilmelidir ki samimiyet her zaman ve her yerde karşılığını bulur. Öyle ki 2007 yılında cemaatleşme olgusunun ülkemize ve kurumlarımıza vereceği zararlar konusunda hükûmeti uyaran tek lider yine Sayın Genel Başkan’ımız Devlet Bahçeli’dir. Bu ikazdan sonra her taşın altından çıkmaya başlayan FETÖ akrebi ülkemiz üzerine kurduğu oyunlar sürekli gündeme gelmiştir. Öyle ki kutsal yuvamız Milliyetçi Hareket Partisinin içerisine bile sızmaya çalışmak cüretini göstermişler ve karşısında kaya gibi Devlet Bahçeli iradesini bulunca çirkefe yatmışlardır.
FETÖ, PKK, PYD, YPG ve bunun bütün türevleri aynıdır ve aynı yerden beslenmektedirler. Türk milletinin çelikten iradesi ve aklı bunların sahiplerinin heveslerini kursaklarında tarih boyunca bırakmıştır ve bırakacaktır. Devlet, ebet ve müddettir.
                                                                                         Esen kalınız efendim.