BAHÇELİ: TÜRKİYE 2020'YE ÜMİTLE BAKMAKTADIR

29 Ocak 2020 10:22
Okunma
599
BAHÇELİ: TÜRKİYE 2020YE ÜMİTLE BAKMAKTADIR

BAHÇELİ: TÜRKİYE 2020'YE ÜMİTLE BAKMAKTADIR

 

MilliyetçiHareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Türkiye yeni hükûmetsistemiyle zincirlerini kırmış, gelecek ümitlerini kamçılamıştır. Türk milleti2020 yılına ümitle bakmaktadır." dedi.

Yeniyıl mesajı yayımlayan Bahçeli, "CHP bu diriliş tablosundanmemnuniyetsizdir. Kanal İstanbul Projesi’yle Tank Palet Fabrikası kapsamındasergilediği icazetli, lekeli ve sipariş nitelikli muhalefeti aslında her şeyigözler önüne sermiştir." ifadesine yer verdi.

Bahçeli,mesajında şunları kaydetti:

"-Millî bekamıza yönelik saldırı ve suikastlar azimle, sabırla, akılla, cesaretleve millî dayanışmayla engellenmiştir. Türkiye'nin zaafını kollayan, rehavetinigözleyen iç ve dış odaklar 2019 yılında da boş durmamışlar, şirretfaaliyetlerinden vazgeçmemişlerdir.

-Nitekim siyasal kriz çıkarmak, kutuplaşmayı tırmandırmak, gönül ve vicdanköprülerini tahrip etmek için devreye girenlerin karanlık teşebbüs vetezvirlerinde kaygı verici artışlar yaşanmıştır.

-Özellikle Cumhurbaşkanlığı hükûmet sistemine yönelik sistemli ve organizeisnatlar, Cumhurbaşkanı'nın partisiyle bağının kesilmesini dayatan kaba vetahakkümcü ifadeler 2019 yılında da sahne almıştır.

-Şu hususun altı kalın olarak çizilmelidir ki, Türkiye yeni hükûmet sistemiylezincirlerini kırmış, gelecek ümitlerini kamçılamıştır.

-Türkiye üzerindeki ölü toprağını kaldırmış, muazzam bir silkinişle doğrulmuş veCumhurbaşkanlığı hükûmet sistemiyle yürüyüşe geçmiştir.

-CHP bu diriliş tablosundan memnuniyetsizdir. Kanal İstanbul projesiyle TankPalet Fabrikası kapsamında sergilediği icazetli, lekeli ve sipariş niteliklimuhalefeti aslında her şeyi gözler önüne sermiştir.

-2019 yılında muhalefet partileri Türkiye husumetinde birleşmiş ve zilletşemsiyesi altında buluşmuşlardır.

-Yerli ve millî otomobille gururlanırken, gayri millî ve yabancıların dümensuyuna giren bir muhalefet anlayışının kök salması ülkemiz adına büyük birtalihsizlik ve aynı zamanda demokrasi ayıbıdır.

-31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahallî İdareler Seçimlerinden aldıklarısonuçları gafilce yorumlayan, elde edilen cılız mevzi kazanımlarından yanlışsonuçlar çıkaran CHP ve yedeklerinin 2019 yılında gerçek yüzleri iyicebelirginleşmiştir.

-Barış Pınarı Harekâtı sonucunda güvenli bölgenin tesis edilmesiyle birlikteSuriyeli sığınmacılar yavaş da olsa ülkelerine dönmeye, terörden arındırılmışalanlarda iskân edilmeye başlamışlardır.

-Ne var ki İdlib'deki vahim gelişmelerden dolayı sınırlarımıza ilave yüz binlercesığınmacının dayanma riski baş göstermiştir.

-2019'da insani trajedilerin, terörist saldırıların, mazlumların yükselençığlıklarının, vicdani krizlerin, adalet ve hukuk ihlallerin dünyayı aşılmasızor olacak darboğazlara sürüklediği açıktır.

-Türk milleti 2020 yılına ümitle bakmaktadır. Unutulmasın ki zalimler, hainler,Türk düşmanları milli birliğimizi, bin yıllık kardeşlik hukukumuzu aslabozamayacaklardır.

-Cumhuriyet'in yüzüncü yıldönümünün stratejik bir hazırlık evresi olacak 2020yılında Türkiye'nin gücüne güç katacağı inancındayım.

-Cumhurbaşkanlığı hükûmet sistemiyle istikbalin parlak ufkunun aralanacağı,cumhur ittifakının samimiyetle, millet ve vatan sevgisiyle yoluna devam edeceğikanaat ve kararındayım."