"CUMHUR İTTİFAKI" MHP’NİN SEÇİM MÜZİĞİ OLDU

31 Mayıs 2018 15:21 Canfer BALÇIK
Okunma
2552
CUMHUR İTTİFAKI MHPNİN SEÇİM MÜZİĞİ OLDU

"CUMHUR İTTİFAKI" MHP’NİN SEÇİM MÜZİĞİ OLDU

“Kararlılık temiz özlerde saklı

Cumhur ittifakı, millet aklı”

 

MÜZİKLERİN SÖZ YAZARI CANFER BALÇIK: “O SÖZLERİ YAZARKEN BÜYÜK İLHAM KAYNAĞIM DEVLET BEY OLDU”

MHP'nin 24 Haziran seçimlerinde kullanacağı dokuz şarkıdan sekizinin sözlerini yazan Balçık, "Önceki seçim döneminde kullanılan Bizimle Yürü Türkiye'de olduğu gibi Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli benim en büyük motivasyon unsurum oldu. O şarkıları yazabilmemde ilham kaynağım Bahçeli'nin verdiği mesajlar ve dik duruşu oldu. Bahçeli'nin konuşmalarından yaptığı dualara kadar çok şeyinden esinlendim. Onun için kendilerine şükran borçluyum." dedi.

EVİN GÖKTAŞ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)için geçen seçim kampanyasında yazdığı "Bizimle Yürü Türkiye" isimliparçası büyük beğeni toplayan Emekli Jandarma Kurmay Albay, yazar ve şairCanfer Balçık, 24 Haziran seçimleri için hazırladığı parçalarla da Türkiye'ningündemine oturdu.

MHP'nin 24 Haziran seçimlerinde kullanacağı dokuz şarkıdan sekizinin sözlerini yazan Balçık, "Önceki seçim döneminde 'Bizimle Yürü Türkiye'de olduğu gibi Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli benim en büyük motivasyon unsurum olmuştur. O şarkıları yazabilmemde ilham kaynağın Sayın Bahçeli'nin verdiği mesajlar ve dik duruşu olmuştur. Sayın Bahçeli'nin konuşmalarından yaptığı dualara kadar çok şeyinden esinlendim. Onun için kendilerine şükran borçluyum." dedi.

MHP'nin 24 Haziran'dagerçekleştirilecek seçimlerde kullanacağı müzikler belirlendi.

Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekilleri Genel Seçimleri çalışmalarında kullanılacağı müzikler toplam 9 parçadan oluşuyor. Seçim müzikleri arasında Ege'den Doğu Anadolu'ya,Karadeniz'den Akdeniz'e kadar Türkiye'nin bütün bölgelerinden ezgiler yeralıyor.

Eserler arasında sözleri Canfer Balçık'a, müziği Burak Sönmez'e ait "Cumhur İttifakı" isimli parça dikkati çekti. Listede, yine sözlerini Balçık'ın kaleme aldığı "Duysunlar MHP'nin Sesini", "Bütün Oyunları Bozun Uşaklar","Üç Hilal Ezeli Ebede Bağlar", "MHP Umuttur Gönülde Taçtır"ve "MHP Var Oyunu Bozar" ile sözleri Hüseyin Şahin'e ait "Tekbir Diyek, Hak Bir Diyek Marşı" adlı parçalar yer alıyor.


MHP tarafından ayrıca"Ankara'nın Bağları" olarak bilinen şarkı "MHP Var Geçit Yoktur HiçbirKirli Yapıya" adıyla, Trabzon'un ünlü kolbastı müziği de "Vatan Tekdir"adıyla uyarlanarak seçimde kullanılacak.

 DEVLETBAHÇELİ, İNANDIĞIM BİR DAVA ADAMI

Balçık, seçim şarkılarını yazarken,en büyük ilham kaynağının inandığı bir dava adamı olan Devlet Bahçeli'ninmesajları, konuşmaları ve dik duruşundan çok etkilendiğini ifade etti.

Şarkıların hazırlanması döneminive sonrasında yaşananları dergimize anlatan Balçık’la, MHP Genel Merkezi'ndekendisine yönelttiğimiz soruları şöyle cevapladı:

- MHP'nin 24 Haziran Seçim Kampanyası'nda kullanacağı dokuzparçadan sekizini siz kaleme aldınız. Bu kadar şarkıyı nereden ve nasılaklınıza geldi?

Sizin de belirttiğiniz gibi MHP'nin bu seçim döneminde kullanacağı dokuz parçanın sekizi benim. Birisi daha önce yapılmış. Öncelikle şunu söylemek istiyorum. MHP'nin, ülkemiz büyük badire ile karşılaştığında nasıl bir millî duruş sergilediğini örnekleri ile yaşayan ve hisseden biriyim. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'yi ziyaret için buraya geldiğimde özel kaleminde beklerken 'MHP aslında ezeli ebede bağlar.Türk'ün Ota Asya'dan gelen geleneklerini sonsuza kadar taşıyacak olan görüş MHP'nin görüşüdür, Ülkücü görüştür.' diye düşündüm. Millet umutsuzluğa ve karamsarlığı düştüğünde veya toplumun bir kesimi değişik sebeplerle kara propaganda ve gri propaganda ile umutsuzluk içiresine düştüğünde aslında MHP'nin bir umut olduğunu gördüm. Ayrıca şehitlere ve onların bıraktığı değerlere en iyi sahip çıkan, ülkenin bekasını en iyi düşünen parti olduğunu düşündüm. Bunu bir türkü gibi söyleye söyleye ezelden beri nesilden nesile getirdiğini düşündüm. Bunun üzerine 'MHP ezeli ebede bağlar' şiirinin nakarat bölümünü yazdım. Sonra Sayın Genel Başkanımızı ziyaret edince yazmış olduğum 'MHP umudun çelik köprüsü/ Şühedeya vefa, beka ülküsü/ Yüreklerde Türk'ün şanlı türküsü/Ezelden ebedi çizerek geldik.' dörtlüğü kendilerine okudum."


AK PARTİ İLE YAPILAN "CUMHUR İTTİFAKI" ŞARKI OLDU

- Bu parçaların yazılması ne kadar zamanınızı aldı?

Bu parçaların yazılması,bestelenmesi ve en son şeklini almasının yaklaşık bir hafta içinde gerçekleşti.Gece gündüz stüdyolarda çalıştık. Sözlerini yazdığım 'Üç Hilal Ezeli Ebede Bağlar' parçası aslında MHP'nin 50. yılı için de düşünebilecek bir parça. Ben bu parçanın sözlerini Sayın Genel Başkanıma okuduktan ve ziyareti yapıp dışarı çıktıktan sonra orada partimizin seçim sloganının 'Cumhur İttifakı Millet Aklı' şeklinde olduğunu gördüm. O sırada bu slogana atıfta bulunan bir şiir olması gerektiğini düşündüm. Bunun üzerine 'Cumhur İttifaka Millet Aklı'diye bir şiir yazıp bestelenmesi gerektiğine karar verdim. Çünkü MHP'nin zor zamanlarda hep sergilediği tutum hep umut, sevgi, şefkat ve kudret olmuştur.Buna dayanarak dedim ki: 'Candan önce gelir vatan kaygısı/ Tanı ağartmadan geçmez sancısı/ Yola revan olmuş yolcu, hancısı/ Umut, sevgi, şefkat közlerde saklı/ Cumhur İttifakı millet aklı.'


ŞARKILARIMIN HER BİRİ AYRI BİR ANLAM İFADE EDİYOR

- Bu şarkının sözleri Cumhur İttifakı'nı çok güzel ifade ediyor!...

En güzel parçalardan biri olduğunu düşündüğüm bu parça birinci sıraya konuldu. Şarkıların her biri ayrı bir anlam ifade ediyor. Bütün bölgeler öyledir ama Karadeniz Bölgesi'nin coğrafyasından kaynaklı olarak farklı bir özelliği var. O sebeple Karadenizlilerin duygularına bir parça tercüman olmak istedim. Bunun üzerine"Vatan Tektir' şeklinde bir Karadeniz parçası hazırladık. Yine Anadolu'dan da parçalar olsun istedim. Anadolu'dan iki, Ege'den bir, Karadeniz'den iki,Cumhur İttifakı, Üç Hilal Ezeli Ebede Bağlar' şeklinde olmak üzere toplam sekiz adet parçamız var. Bir de daha önce yapılan ve güzel bestelenmiş olan bir marş var.MHP böylece 24 Haziran'a kadar toplam dokuz marşla seçim kampanyasını yürütecek.

DEVLET BAHÇELİ BEY'E MİNNET VE ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM

- Sayın Devlet Bahçeli, sözlerini yazmış olduğumuz seçim şarkıları için neler söyledi?

Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Bey'e minnet ve şükran duygularımı sunuyorum. Şundan dolayı, sekiz parçamın da tümü kabul gördü. Daha önce 'Bizimle Yürü Türkiye ve Gelin Saflarımıza' gibi sözlerini yazdığım ve çok değerli sanatçılarımızın bestelediği güzel seçim parçaları olmuştu. Ama en çok duygulandığım parçalar bunlar oldu. Çünkü burada biraz da milletin önüne oynanan oyunları koymak istedim. Cumhur İttifakı'nın niçin olduğunu, MHP'nin bu süreçte niçin hükûmetin özellikle terörle mücadelesine destek verdiğini anlatmaya çalıştım. MHP'nin,ülkemizin içinde bulunduğu çok yönlü kuşatmayı ve bu kuşatmayı yaracak güçte olduğunu vurgulamaya çalıştım. Oynanan tüm oyunlarının deşifre olduğunu,maskelerinin düştüğünü, MHP olarak bu oyunları bozabilecek kudrette olduğumuzu şiirlerimle dile getirmeye çalıştım. Bu oyunları bozabilecek en güçlü vasıtalardan birinin Milliyetçi ve Ülkücü hareket olduğunu parçalarımda vurgulamaya çalıştım.

BESTELENEN HER BİR ŞİİRİMDE AYRI BİR MESAJ VERMEYE ÇALIŞTIM

- 24 Haziran 2018 Pazar günü, Türkiye Cumhuriyet Tarihi'nin en önemli seçimi yapılacak. MHP de böylesine önemli bir seçim döneminde size ait sekiz parçayla seçim kampanyasını yürütecek. Kaleme aldığınız bu parçaların herbirinde ne tür mesajlar verdiniz? Sırasıyla açıklayabilir misiniz?

Birinci parçamız Cumhur İttifakı Milletin Aklı. Bunu partimiz seçim sloganı olarak belirlediği için özellikle şiir haline getirip bestelettim. Biraz önce de ifade ettiğim gibi MHP'nin niçin Cumhur İttifakı'na destek verdiğini anlatmaya çalıştım.

Diğer bir parçamız Karadeniz parçası. "MHP'ye kulak verin uşaklar. Bütün oyunları bozun uşaklar. Umut derin, kudret derin uşaklar." diye. Yani MHP'ye kulak verdiğinizde ve baktığınızda dış güçlerin yapmak istediği şey her eksende bölünmeyi sağlamak.Türkiye'yi hedef alanlar umutsuzluk yaratmaya, Türk milletinin azim ve kudretini kırmaya çalışıyor. Burada aslında Sayın Genel Başkanın açıklamalarını dinleyip böyle bir kaotik yapı içerisine girmemeleri ve umutsuzluğa kapılmamalı isteniyor. Onun için diyoruz ki "MHP'ye kulak verin uşaklar. Umut derin,kudret derin uşaklar." "Umudunuzu, kudretinizi derleyin. MHP'nin öncülüğünde Doğu'dan Batı'ya bütün memlekete, bütün dünyaya yayın sesinizi." demek istiyorum. Dünyanın ve Türkiye'nin her tarafında Karadenizliler var. Karadenizlilere bir öncü rolü üstlenmeleri gerektiğini vurguluyorum. Vatanını çok seven ve milliyetçi bir yapıya sahip olan Karadeniz insanına o mesajı vermeye çalışıyorum.

DİNİ DUYGULARA HİTAP EDEN VE ANKARA'YA ÖZGÜ PARÇALAR DA VAR

- Seçim şarkılarının içerisinde dinlediğim kadarıyla dini duygulara ve Ankara oyun havalarını andıran parçalar da var değil mi?

Malum seçim sürecinin büyük bir kısmı Ramazan ve bayram süreci ile geçecek. Dolayısıyla millî ve dini duygularımızın birbiri ile harmanlandığı, yoğrulduğu bir süreç. Burada yine özellikle seçim kampanyalarının sonuna doğru o uhrevi havayı da yakalasınlar diye bestelediğimiz ilahi tarzında bir bestemiz var. Bu parçada Sayın Genel Başkanımızın sosyal medyada paylaşım ve tıklanma rekoru kıran duası vardı. O duayı dakapsayacak şekilde ve ondan esinlenerek yazdım. Bunun bir de dua versiyonu var ve o ayrı bir CD halinde dağıtılıyor. O da iftar yemeklerinde dile getirilecek siyasi bir mesaj içermeyen bir dua olacak. Belirttiğiniz gibi bir de Ankara ezgileri üzerine oturtmak istediğim bir parça var. Bu parçada Türkiye'de hiçbir kirli yapıya, hiçbir terörist yapıya, hiçbir sinsi yapıya izin olmayacağı,bunların maskelerini düşürdüğümüz gibi, buna niyetlenenlerin de maskelerini düşüreceğimizi vurgulamak istedim. Bütün oyunlarını bozacağımızı, bunun güvencesinin de MHP ve onun öncülüğündeki Ülkücü Hareketin olduğunu ifade etmeye çalıştım. Yine ‘Vatan Tektir’ diye ikinci bir Karadeniz parçası daha var. ‘Bir ses verin uşaklar, Coni'sine, Hansi'na.’ diyoruz. Tabii bunlar simge isimler. Bu parçada şunları amaçladık: Bu ülkeden tek taş koparamayacaklarını,vatanın, milletin ve bayrağın tek olduğunu, oynanan oyunların farkına vardığımızı, hiçbir şekilde kurdukları tuzaklara bizi düşüremeyeceklerini, bu tuzakları deşifre edeceğimizi vurgulamaya çalıştım.

SEÇİM KAMPANYASINDA ANKARA VE EGE EZGİLERİ İLE MİLLET COŞACAK

- Ankara ezgilerini içerek parçanızla ne tür mesajlar vermekistediniz?

Sekiz seçim şarkısı içerisindebir tane daha Ankara parçamız var. "MHP Var Oyunu Bozar" isimli parçamız. Bu parçayı biraz latifeli şekilde yazdım. Gerçekten Sayın Bahçeli bir rüzgâr estirdi. Bu rüzgâr neydi? Oyunu fark etti, deşifre etti ve yaptığı açıklama ile de büyük bir rüzgâr estirdi. Devlet bir rüzgâr estirdi ardınızda toz göründü. Yani korkudan herkes bir tarafa yayıldı. Açıkta kalmış, gözüne ışık tutulmuş tavşan gibi ortada kaldılar, deşifre oldular. Sayın Bahçeli'nin böyle bir açıklama yapabileceğini, böylesine kararlılıkla destek verebileceğini herhalde hesaba katmamış olmalılar ki çok hazırlıksız yakalanarak deşifre oldular. Uluslararası entrikaları tezgâhlayan iç ve dış odakların hepsi deşifre oldu. Burada diyoruz ki ‘MHP var ve oyunu bozar.’ Bir de Ege'de Manisa yöresine ait anonim bir ezgimiz var. ‘Haydi ışıkları yakalım. Kimmişler kimmiş bunlar bakalım.’ diye. Aslında o ışığı Sayın Bahçeli yaktı ve onun öncülüğünde yolumuza devam ediyoruz. Hepsini tek tek deşifre ediyoruz. Deşifre olanlara yasal işlemler yapılıyor. Uluslararası ilişkiler de ona göre dengeleniyor.Türkiye üzerinde oyunlar kurgulayanları deşifre etmeyi amaçlayan bir parça.

DEVLETİ ANLAMAK İÇİN SAYIN DEVLET BAHÇELİ'Yİ ANLAMAK GEREKİYOR

- MHP'nin seçim kampanyasında kullanılmak üzere hazırlamış olduğunuz parçaların tümünü değerlendirdiğinizde neler söyleyebilirsiniz?

Bu parçaların hepsini özümde hissederek ve duyumsayarak yazdım. Tabii bunu yazabilmek için de devleti anlamak gerekiyor. Devleti anlayabilmek için de Sayın Devlet Bahçeli'yi anlamak gerekiyor. Benim yaşam sürecimde öğrendiğim şu oldu: Hiçbir şey göründüğü gibi değil. Her tarafta bir entrika ve düzen söz konusu. Türkiye ne zaman bir atağa kalksa önünü kesmeye yönelik türlü türlü tuzaklar kurulmaya çalışılıyor.Bunları algılayabilmek için devlet aklı gerekiyor. Bu devlet aklını algılayabilmek için de Devlet Bahçeli'yi iyi takip etmek gerekiyor. Benim bunları yazabilmemde en büyük ilham kaynağım Sayın Devlet Bahçeli'nin verdiği mesajlar ve dik duruşu olmuştur. Onun için bana kazandırdığı bu özelliklerden dolayı kendisine minnet ve şükran duygularımı sunuyorum.

tuzaklar kurulmaya çalışılıyor.Bunları algılayabilmek için devlet aklı gerekiyor. Bu devlet aklını algılayabilmekiçin de Devlet Bahçeli'yi iyi takip etmek gerekiyor. Benim bunları yazabilmemdeen büyük ilham kaynağım Sayın Devlet Bahçeli'nin verdiği mesajlar ve dik duruşuolmuştur. Onun için bana kazandırdığı bu özelliklerden dolayı kendisine minnetve şükran duygularımı sunuyorum.

BU ÇORBADA SBENİM DE BİR TUZUM OLDUĞU İÇİN ÇOK MUTLUYUM

- MHP'nin bu müzikler eşliğinde yürüteceği seçim kampanyasınailişkin son olarak neler söylemek istersiniz?

Bölücü unsurlar hariç siyasigörüşlerinden dolayı kimseye mesafe koyan birisi değilim. Her siyasi partidentanıdıklarım ve arkadaşlarım var. Bu müzikleri dinleyen ve farklı partilerdeyer alan insanlar bu parçaları dinledikten sonra MHP'ye oy vermek istedikleriniifade ettiler. İnşallah seçime giderken bu ezgileri dinleyen herkesin MHP'ye oyverebileceğini düşünüyorum. Sanırım bu parçalar seçmene güzel mesajlarverecektir. Bu çorbada benim de tuzum olduğum için çok mutluyum. Ama her şeydenönce devlet ve millet aklının oluşmasında, devletin geleneklerinin sürdürülmesindenesilden nesile aktarılmasında ve milletin uyandırılmasında rol üstlenmesinde,millî reflekslerin harekete geçirilmesinde büyük bir devlet adamlığı örneği sergileyen MHP Genel Başkanı ve Ülkücü hareketin önderi SayınDevlet Bahçeli'ye şükran borçluyum. Devlet Bey'in, benim millî yapımın, millî duygularımın oluşmasında ve bunların satırlara dökülmesinde çok büyük katkılarının olduğunu düşünüyorum. Belki kendileri farkında değillerdir ama herşeyden önce lütfedip parçalarımı okumaları, dinlemeleri ve kabuletmeleri bana büyük bir motivasyon sağladı. Önceki yıllarda 'Bizimle YürüTürkiye'de olduğu gibi Devlet Bey benim motivasyon unsurum olmuştur. Ayrıca Sayın Bahçeli'nin konuşmalarından yaptığı dualara kadar çok şeyinden esinlendim. Benim için büyük bir ilham ve esin kaynağı olmuştur. Onun için kendilerine şükran borçluyum."

İŞTE CANFER BALÇIK'IN MHP'NİN SEÇİM KAMPANYASI İÇİN YAZDIĞI PARÇALAR

CUMHUR İTTİFAKI MİLLET AKLI

Millet tektir, asla, kat’a bölünmez

Yazılıdır; sevap, günâh silinmez

Bil ey dünya; tek taş bile verilmez!

Gürleyen, o dinmez, sesinde saklı

Cumhur ittifakı, millet aklı

 

Candan önce gelir vatan kaygısı

Tanı ağartmadan geçmez sancısı

Yola revan olmuş yolcu, hancısı

Umut, sevgi, şefkat gözlerde saklı

Cumhur ittifakı, millet aklı

 

Örneği çok, tarih yazmış, ders vermiş

Çile çekmiş, umut dermiş, güç dermiş

Hele bakın! Nerden nereye gelmiş?

Sönmez meş’aleler közlerde saklı

Cumhur ittifakı, millet aklı

 

Kökümüz bir, gövdemiz bir sarsılmaz

Taştığında, sel gibidir, tutulmaz

Duy ey dünya, duy, bu millet yıkılmaz

Kararlılık temiz özlerde saklı

Cumhur ittifakı, millet aklı

 

Söz: CanferBALÇIK

Müzik:Burak SÖNMEZ

 

BÜTÜNOYUNLARI BOZUN UŞAKLAR

Şerre asla yer yok bu memlekette

Devlet, millet şüphesiz o kudrette

Çemberleri yaracağız elbette

MHP’ye kulak verin uşaklar

Umut derin, kudret derin uşaklar

 

Doğudan batıya bütün sılaya

Yayın sesinizi arza, dünyaya

Renk verin âleme, yıldıza, aya

Dalgalanın, coşun, tozun uşaklar

Bütün oyunları bozun uşaklar

 

Tek millet, tek bayrak, tek vatanımız

Sağlamdır gövdemiz, kopmaz dalımız

Tek bir yaprağına feda canımız

Cumhur ittifakını görün uşaklar

Üç hilale mührü vurun uşaklar

 

Söz: CanferBALÇIK

Müzik:Burak SÖNMEZ

 

ÜÇ HİLAL EZELİ EBEDE BAĞLAR

Bizimle aşıldı, aşılmaz dağlar

Bizimle değişti, değişmez çağlar

Üç hilal ezeli ebede bağlar

Demirden dağları delerek geldik.

 

MHP umudun çelik köprüsü

Şühedaya vefa, beka ülküsü

Yüreklerde Türk’ün şanlı türküsü

Ezelden ebedi çizerek geldik.

 

Adımız yazılmış kudretle, şanla

Yoğurulmuş topraklar tertemiz kanla

Devletle, milletle, bütün vatanla

Tarihi yeniden yazarak geldik.

 

MHP umudun çelik köprüsü

Şühedaya vefa, beka ülküsü

Yüreklerde Türk’ün şanlı türküsü

Ezelden ebedi çizerek geldik.

 

Kutlu bir davanın sönmeyen közü

Büyük bir milletin tertemiz özü

MHP’yle parlak, mavi gökyüzü

“Önce devlet, millet!” diyerek geldik.

 

MHP umudun çelik köprüsü

Şühedaya vefa, beka ülküsü

Yüreklerde Türk’ün şanlı türküsü

Ezelden ebedi çizerek geldik.

 

Sevdamız emsalsiz, bedeli candır

Şırnak’tır, Batman’dır, Mardin’dir, Van’dır

Bu ülke bir bütün, tek bir vatandır

Bayrağa rengini vererek geldik.

 

MHP umudun çelik köprüsü

Şühedaya vefa, beka ülküsü

Yüreklerde Türk’ün şanlı türküsü

Ezelden ebedi çizerek geldik.

 

Duy dünya; “Adımız durduğu yerde!”

Çiğnetmeyiz yurdu ele, namerde

Bengidir bu vatan, biçilmez vade

Bu sesi aleme yayarak geldik.

 

MHP umudun çelik köprüsü

Şühedaya vefa, beka ülküsü

Yüreklerde Türk’ün şanlı türküsü

Ezelden ebedi çizerek geldik.

 

Söz: CanferBALÇIK

Müzik: BurakSÖNMEZ


ÜÇ HİLALUMUTTUR, GÖNÜLDE TAÇTIR!

Ya Rabb; koyma bizi, yurtsuz, vatansız.

Bırakma bizi sensin, çaresiz, yarsız.

Nasip eyle kudreti, uçsuz bucaksız.

Başımızı öne eğdirme ya Rabb!

Düşmanlara fırsat verdirme ya Rabb!

 

Üç hilal umuttur, gönülde taçtır!

Yarına teminat, derde ilaçtır.

Hakk yoluna revan, o bir şafaktır.

Bu dinmeyen sesi daim kıl ya Rabb!

Huzuru, güveni hâkim kıl ya Rabb!

 

Kem gözle bakanlar fırsat bulmasın.

Hem arz da hem sema da ezan susmasın.

Kutludur bu kervan, yolda kalmasın

Gözlerde ki feri söndürme ya Rabb!

Bayrağı gönderden indirme ya Rabb!

 

Üç hilal umuttur, gönülde taçtır!

Yarına teminat, derde ilaçtır.

Hakk yoluna revan, o bir şafaktır.

Bu dinmeyen sesi daim kıl ya Rabb!

Huzuru, güveni hâkim kıl ya Rabb!

 

 

Milleti koyma susuz, işsiz, uğraşsız.

Devleti var et, bırakma başsız.

Kullar olmasın, aşsız, obasız.

Milleti rızkınla abâd et ya Rabb!

Devleti ebedi kıl, hep var et ya Rabb!

 

Üç hilal umuttur, gönülde taçtır!

Yarına teminat, derde ilaçtır.

Hakk yoluna revan, o bir şafaktır.

Bu dinmeyen sesi daim kıl ya Rabb!

Huzuru, güveni hâkim kıl ya Rabb!

 

Söz: CanferBALÇIK

Müzik:İbrahim MELETLİOĞLU


MHP VAR;GEÇİT YOKTUR HİÇBİR KİRLİ YAPIYA

Kurulan tüm tuzakların, devlet farkına vardı

Kararlı, dik duruşuyla ne tehlikeler savdı

Ayağa kalktı tüm millet, herkes dersini aldı

Bak geriye, hele bir bak, kim döküldü, kimkaldı?

 

Türkiye’de izin yoktur, hiçbir hain yapıya

Burda size ekmek yok da, haydi başka kapıya

MHP var; geçit yoktur, hiçbir kirli yapıya

De get yürü, haydi yallah, haydi başka kapıya

 

Nasıl hafife aldınız, ne sandınız milleti?

Çok şükür ki; MHP var, savar her tür illeti

Nöbetteyiz, hiçbirimiz, değil toyda, düğünde

Sizin gibi nicesi var, tarihin çöplüğünde

 

Türkiye’de izin yoktur, hiçbir hain yapıya

Burda size ekmek yok da, haydi başka kapıya

Mhp var; geçit yoktur, hiçbir kirli yapıya

De get yürü, haydi yallah, haydi başka kapıya

 

Korku salar hainlere, yürekler her çarpanda

Üç hilal’le umut, güven vardır bütün vatanda

MHP var, ışık yayar, her gecede, her tanda

Huzurla uyur vatandaş, yatağına yatanda

 

Türkiye’de izin yoktur, hiçbir hain yapıya

Burda size ekmek yok da, haydi başka kapıya

MHP var; geçit yoktur, hiçbir kirli yapıya

De get yürü, haydi yallah, haydi başka kapıya

 

Söz: CanferBALÇIK

Müzik:Anonim

 

VATAN TEKTİR

Bir ses verun uşaklar Coni’sine, Hansi’na

Selam dursun hepsi, uşaklarun hasina

Tektir tektir vatan tektir,

Millet tektir, bayrak tektir, devlet tektir!

 

Bağlidurler uşaklar, türkiye davasina

Can verurler hepsi, memleket sevdasına

Tektir tektir vatan tektir,

Millet tektir, bayrak tektir, devlet tektir!

 

Bitlislisi, Vanlisi, Aydinli, Muğlalisi

Hepsi birdur uşaklar, hepsi yurdun varisi

Tektir tektir vatan tektir,

Millet tektir, bayrak tektir, devlet tektir!

 

Sallayalum dünyayi, dökilsun foyalari

Hep el ele verelum, bozulsun oyunlari

Tektir tektir vatan tektir,

Millet tektir, bayrak tektir, devlet tektir!

 

Söz: CanferBALÇIK

Müzik:Anonim

 

MHP VAR,OYUNU BOZAR

Yakına geldi uzaklar, ortaya çıktı tuzaklar.

Devlet bir rüzgâr estirdi, ardınızda tozgöründü.

Işık yemiş tavşan gibi yine açıkta kaldınız.

Ne de çabuk maske düştü, yüzünüzde kirgöründü,

 

MHP var, oyunu bozar.

Hey bre maşallah, değmesin nazar!

Size hülle yapmak mubah, aleni, renginizsiyah.

Eğri büğrü ne var ise, hepsi size düzgöründü.

Tarihten ders almadınız, yine sınıfta kaldınız.

Bahar geçti, yaz geçiyor, yine size güzgöründü.

 

Size rağbet yok, vah, vah, vah, vah

MHP vakti, haydi yallah.

MHP çıktı meydana, savruldunuz dört bir yana

boyalar döküldü yine, foyanız ne tez göründü.

Aranızda şaşkın dolu, şaşırdınız sağı solu.

Açıldınız, saçıldınız, hem astar hem bezgöründü.

 

MHP burda, size eyvallah

Bize “lo lo !” yok, haydi yallah

 

Söz: CanferBALÇIK

Müzik:Orhan DEMİR

 

 

DUYSUNLARMHP’NİN SESİNİ

Haydin de ışıkları yakalım

Kimmişler kimmiş bunlar bakalım

Âlemi her zirvede tutalım

Mührü de üç hilale basalım

 

Haydi ver ver hainlere dersini

Devlet var düşünme gerisini

Görmedi görmediler tersini

Duysunlar MHP’nin sesini

 

Kalkalım yola revan olalım

Akalım ta Afyon’dan İzmir’e

Ege’den yurda bir ses verelim

Tarihin izini süre süre

 

Haydi ver ver hainlere dersini

Devlet var düşünme gerisini

Görmedi görmediler tersini

Duysunlar MHP’nin sesini

 

Söz: CanferBALÇIK

Müzik:Anonim

 

 

CANFER BALÇIK KİMDİR?

 

Emekli bir asker, şair ve yazar olan Cenfer Balçık, 1959 yılında Trabzon’un Çaykara ilçesinde dünyaya geldi.Balçık, ilk ve ortaokulu Çaykara’da okudu. 1975 yılında Kuleli AskeriLisesi’nden, 1979 yılında Kara Harp Okulu’ndan Jandarma Subayı olarak mezun oldu. Kara Harp Okulu’nda ekonomi dalında öğretim üyesi olarak yetiştirilmek üzere ODTÜ’de yüksek lisans yaparken kendi isteğiyle tekrar Jandarma GenelKomutanlığına döndü. Zonguldak / Devrek ile Muğla / Yatağan’da Eğitim Bölük Komutanı ve İlçe Jandarma Komutanlığı görevlerinde bulundu.

Canfer Balçık, bir süre de Antalya’da görev yaptıktan sonra Jandarma Okullar Komutanlığı’nda kriminalistik ve narkotik, iç güvenlik, topoğrafya ve İngilizce öğretmenliği yaptı. 1986-88 yılları arasında Şırnak / Uludere Ortabağ Bölgesi’nde Sınır Bölük Komutanlığı görevinde bulundu. Bu görevi sırasında, zamanın başbakanı tarafından Kuzey Irak’taki unsurlarla ilişkilerde “Özel temsilci olarak” görevlendirildi…1988’de Jandarma Okullar Komutanlığı emrine tekrar öğretmen olarak atandı. 1990yılında kazandığı Kara Harp Akademisi’nden 1996 yılında kurmay subay olarak mezun olduktan sonra Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Başkanlığı Plan Şube Müdürlüğü görevine atandı.

Balçık, 1993 yılında yurtdışı dil sınavını kazanarak İngiltere’ye gönderildi. 1994 yılında Silahlı Kuvvetler Akademisini bitirdi. 1995 yılında atandığı Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığıgörevini 1997 yılına kadar sürdürdü. 1997-99 yılları arasında merkeziGiresun’da bulunan Karadeniz Jandarma Bölge Komutanlığının Kurmay Başkanlığını yaptı. 1999 yılında atandığı Şırnak 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı Kurmay Başkanlığı görevinden Kurmay Albay rütbesiyle emekliye ayrıldı. 1 Haziran2010’da “Ergenekon Soruşturması” kapsamında gözaltına alındıysa da mahkemece serbest bırakıldı.

Canfer Balçık, emekli olduktan sonra başta Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Batı Trakya (Yunanistan) olmak üzere Türk ve Müslüman Coğrafyasında, millî şuurun muhafaza ve gelişmesi yönündeçalışmalar yaptı. 

Değişik dergilerde yayınlanmış çok sayıda makalesi, öyküsü bulunmakta; aşk, vatan sevgisi ve yaşamın tatlarına özgü yazdığı şiirlerin sayısı beş yüze yaklaşmış olup, bilimkurgu başta olmaküzere değişik konularda yazdığı öyküleri bulunmaktadır. Silahlı Kuvvetlerdekigörevleri sırasında “Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun Etüdü” başta olmak üzere çoksayıda mesleki kitap ve broşürün hazırlanmasını sağladı. Bestelenmiş şiirlerive Hacıbektaş Kültür Festivali’nde derece alan “Birimiz Bir, Binimiz Bir”başlıklı şiiriyle adını duyurdu. İyi derecede İngilizce bilen Balçık’ın Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği ve marş formunda yazdığı çok sayıda güfte bulunmaktadır.

“Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun Etüdü (1995), Sen Ölmedikçe Vatan Bölünmez (şiir ve deneme, 2014), Zamanı Durdurmak Geçer İçimden (şiir ve deneme, 2014), Köklerden Dallara Türk Milleti (2015).”Gibi kitaplara imza atan Balçık, önümüzdeki günlerde yayımlanacak olan yeni kitap çalışması daha yapıyor.